2009. május 15., péntek

vmlv 3

megbánom hamar akkor mire volt jó
csak épp nem szenvedhetem ha igazam van
és ezt más nem látja be
az igazság mi az igazság 1994.05.29./2005.08.06.
igazság szerint ez is nevetséges dolog hogy
én így ragaszkodom az igazsághoz mert az is olyan
mint az idő szubjektív relatív mifene
hála einstein eszének kitalálta ezt a relativitást
aztán kiderült hogy nem is hülyeség
erre mit csinálnak a halála után kiemelték
az agyát és belerakták valami fixálóba
hogy majd azután is csak gondolkodjon ez
gusztustalan egyrészt mert a halála után senkinek
sincs kedve ugyanazt csinálni mint addig
másrészt attól hogy tartósították még nem fog
működni túl érzékeny szerkentyűt zárt Isten ebbe a
csontgolyóba jóba kell lenni vele különben
rosszat álmodok villamossal sátánnal az
ilyet nagyon utálom de most épp reggel van
ezért vége is az alvásnak helyette rohanni
kell aztán mégse kell annyira kiderül
hogy egyedül megyek múzeumba
vasárnap délelőtt móni patológiát tanul
szerdára kassák lajos hej kassák lajos
írta kassák a költő önmagával felesel című
versében én is azt mondom most neki hej
kassák lajos nem elég hogy verseid
írásaid olvasom még a képeidet is
megnézem bevásárolok kiadványokból
ráadásul bogarat ültet fülembe a
simon laci hogy még pár példány kallódik
a ma összegyűjtött számaiból kész
tönkremenés ez nekem és azon töröm
a fejem honnan szerezzek rá pénzt
nézegetem ezeket a korai lapokat korai
huszadik századi így értem mivel mindjárt vége a
századnak azért mondom így nézem őket hát
az egész együtt nagyon izgalmas nemcsak az
hogy együtt lehet látni őket egy kiállítás
erejéig hanem hogy ezek egymás mellett
párhuzamosan egymásról tudva léteztek erre
kassák a legjobb példa aki kapcsolatban
volt az egész kortárs európai művészettel sőt
azon kívül is nézem a képeket vibrál a
nagy vörös kör a szemem előtt máshol egy
sárga négyszög ugyanúgy és ez jó ez nagyon jó
megörülök neki jönnek a térbeli konstrukciók
lelépünk a vászonról és azonnal sokkal
életesebb lesz mert más egy sík konstrukció
és más ha körbejárható ezt bizonyosan
tudta a szobrokkal ugyanez áthajlik keresztez
elvág ívet ív egyenest egyenes több ez
mint szobrászat jövök hazafelé pipacsok
csalánok lóherék tarkázzák a kastély kertjét
csak az a ronda óbudai lakótelep vágja
tönkre a látványt az aquincumi oszlopokat
nézem háttérben cirkusz bömböl egy színpadon
gyerekek ugrálnak vasárnap dél van ők ki
tudnak kapcsolódni nekem melegem van a
dzsekim ujja továbbszakad egy kicsit ahogy leveszem
nem kapcsolódik ki várom fejfájva a buszt
rángva végez az utasokkal a teljes hosszon

2009. május 12., kedd

a bit of english poetry

Peter Gabriel (Genesis):
Dancing With The Moonlit Knight

"Can you tell me where my country lies?"
said the unifaun to his true love's eyes.
"It lies with me!" cried the Queen of Maybe
- for her merchandise, he traded in his prize.

"Paper late!" cried a voice in the crowd.
"Old man dies!" The note he left was signed 'Old Father Thames'
- it seems he's drowned;
selling england by the pound.

Citizens of Hope & Glory,
Time goes by - it's the 'time of your life'.
Easy now, sit you down.
Chewing through your Wimpey dreams,
they eat without a sound;
digesting england by the pound.

Young man says 'you are what you eat' - eat well.
Old man says 'you are what you wear' - wear well.
You know what you are, you don't give a damn;
bursting your belt that is your homemade sham.

The Captain leads his dance right on through the night
- join the dance ....
Follow on! Till the Grail sun sets in the mould.
Follow on! Till the gold is cold.
Dancing out with the moonlit knight,
Knights of the Green Shield stamp and shout.

There's a fat old lady outside the saloon;
laying out her credit cards she plays Fortune.
The deck is uneven right from the start;
all of their hands are playing apart.

The Captain leads his dance right on through the night
- join the dance ....
Follow on! A Round Table-talking down we go.
You're the show!
Off we go with: - You play the hobbyhorse,
I'll play the fool.
We'll tease the bull
ringing round & loud, loud & round.
Follow on! With a twist of the world we go.
Follow on! Till the gold is cold.
Dancing out with the moonlit knight,
Knights of the Green Shield stamp and shout.

(1973)

2009. május 11., hétfő

vmlv 2

elég nagy vihart kavart hát még egy ilyen
az igazsághoz az is hozzátartozik hogy
üstökösök nélkül unalmas lenne a naprendszer
becsapódások is lesznek még
ez benne van a pakliban hiába nem
tetszik tetszik nem tetszik ezzel nem lehet
vitatkozni ahogy azt pető tóth barátunk
is megjegyezte az ízlésekről csak pofozkodni lehet
szállóigémmé tettem a mondatot jelmondat
vált belőle a vers mindig a rendcsinálás
eszköze volt rengeteget írtam ha éppen fel
kellett ráznom magam ezeket önmeggyőző verseknek
hívom mind rossz egytől egyig csak azért
kellettek hogy átlendítsenek egy egy holtponton
néha sikerült a vers többnyire nem de
legalább van miből válogatnom én nem értek
egyet azzal a véleménnyel hogy csupa
őseredetit meg zseniálisat kell létrehozni
ez hülyeség mindenkinek vannak rosszabb
periódusai igenis kell rossz verseket írni akkor
jobban kitűnik a jó amúgy is csak én
látom őket egyelőre az utókor miatt meg
aggódjon az utókor én válogatok az olvasónak
legfeljebb fenntartásai lehetnek a
válogatással kapcsolatban és vagy
eljut hozzá a vers vagy nem és itt
semmiféle misztifikációnak helye nincs ez a
lényeg további támpontként szolgáljon
warhol elve dolgozni kell nem gondolkozni azaz
nem szabad túl sokat gondolkozni mert az
megfojtja az alkotást így van nincs így
a kérdés egyénileg megválaszolandó
az elhallgatásról úgy vélem nem helyes dolog
ez a wittgensteines idézet hogy amiről nem
lehet beszélni arról hallgatni kell arról is
beszélni kell amiről nem lehet beszélni arról kell
a leginkább beszélni amiről nem lehet addig
gyilkolja magát az ürge amíg valamilyen módon
akár bábszínházban meg nem jelenik az
elmondhatatlan mondandó
110
de lehet hogy ez
cseppet sem fontos még nem tudom hová is
vezet ha mindent leírok ami az eszembe jut
nem érdekes nem akarok erre gondolni csakhogy
elbíre egy vers ennyit elbír nem bír el
mit gondoljak vele vakarózom mint egy rühes kutya
agyonmartak a szúnyogok a ligetben csütörtök este
ahogy mónit vártam megvettem a jegyet aztán irány
a liget kassákot olvastam jók a novellái ha mások
is mint a versek na ott csíptek annyira a dögök
néztem a kutyákat félszemmel a hülye gazdikat akik
futtatták őket a naplementét ami látszott belőle
a felhőket azt hittem esni fog nem így lett
de nem fontos még a sorrend
csak elaludtam majdnem a nézőtéren tehetek
róla hogy giccset láttam a többiek
meg tapsoltak nem lehet mindenkinek
igaza ezért néha össze kell veszni ha ez
rendben nekem miért remeg a kezem utána
órákig ettől ez nevetséges nem tudok
rendesen összeveszni senkivel tényleg hülyeség is
aki csak rövid posztokat akar olvasni, menjen a fészbukra

az instára

akárhová

akit semmi nem érdekel, ne olvasson semmit.


mivel a szövegek javarésze saját gyártmány, ha használni szeretnéd, megköszönném, hogy egy e-mailben értesítesz róla zsoltk07 kukac gmail pont com